Skip Navigation Links12. Bölge Müdürlüğü Anasayfa > Haberler

SERA GÖLÜ’NÜN TEMİZLENMESİ İÇİN HER KURUM SEFERBER OLDU

Mayıs 31, 2019

Trabzonİlinin önemli bir turizm varlığı olan Sera Gölü, 2010 yılında Tabiat Parkıolarak ilan edilmiştir. Akçaabat İlçesi Yıldızlı Mevkiinde bulunan göl, SeraDeresi Vadisinde meydana gelen bir heyelan sonucu ortaya çıkan küçük bir setgölüdür. Oluşum hikayesi, barındırdığı canlı türleri, kent merkezine yakınlığıve suyun başlı başına bir çekim merkezi olması nedeniyle oldukça popüler birkonumdadır.
Zaman zaman gerçekleşenyağışlarla birlikte havzanın toprak yapısından kaynaklı göl içerisinde malzeme birikimiolmaktadır. Trabzon Şube Müdürlüğümüz koordinasyonunda, Trabzon Valisibaşkanlığında Devlet Su İşleri 22. Bölge Müdürlüğü ve Trabzon BüyükşehirBelediye Başkanlığının katılımı ile gerçekleştirilen toplantı sonrasında gölüntemizlenmesi işlemine başlanmıştır.

Trabzon şehri için önemli turizmdestinasyonlarından biri olan Sera Gölü, ulaşım açısından herkesin kolaycaulaşabileceği bir noktada yer almaktadır. Hem yerli hem de yabancı turistleriçin çekim merkezi olan alan için Şube Müdürlüğümüz gayretli çalışmalarına veyatırımlarına devam etmektedir.