Skip Navigation Links12. Bölge Müdürlüğü Anasayfa > Haberler

KAMUOYUNA DUYURULUR..

Temmuz 04, 2019

29.06.2019 tarihinde Kalkandere İlçe Emniyet Müdürlüğünden gelen ihbarda Kalkandere ilçe merkezinde Kalkandere Belediyesi bünyesinde çalışan bir temizlik görevlisinin yavru bir köpek yavrusunu temizlik süpürgesi ve faraş ile dereye fırlattığı bildirilmiştir. Ekiplerimizce olay yerine gidilmiş olup, yavru köpeğin emniyet ekiplerince dereden çıkartıldığı ve emniyet müdürlüğünde tutulduğu görülmüştür.Emniyet Müdürlüğünde olay ile alakalı olarak tutanak tutulmuş, yavru köpek ise tedavileri yapılmak üzere ekiplerimizce alınmıştır.

Köpeğin yapılan ilk muayenesinde sol arka bacağında düşmeye bağlı bir sekme olduğu, açlıktan bitkin olduğu tespit edilmiş olup hemen tedavi altına alınmıştır. 01.07.2019 tarihinde hayvanın röntgen çekimi yapılmış olup, düşmeye bağlı zedelenme olduğu, herhangi bir kırık durumunun olmadığı tespit edilmiştir. Şu an Müdürlüğümüzce tedavi ve bakım süreci devam etmektedir.

Yavru köpeğe kötü muamelede bulunan şahsa Müdürlüğümüzce 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununun 14. Maddesinin a bendi uyarınca İdari Para Cezası uygulanmıştır.