Skip Navigation Links12. Bölge Müdürlüğü Anasayfa > Haberler

TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCISI İLE DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR GENEL MÜDÜRÜ BÖLGEMİZİ ZİYARET ETTİLER

Temmuz 22, 2019

Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Akif ÖZKALDI ile Genel Müdürümüz Yusuf KANDAZOĞLU Rize, Trabzon ve Gümüşhane illerinde çeşitli ziyaretlerde bulunarak, korunan alanlarda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Bakan Yardımcısı ve beraberindeki heyet programlarının 1.gününde Sürmene Çamburnu T.P. incelemelerinde bulunduktan sonra Rize ilinde valilik ziyareti yaparak devamında Çaykur Genel müdürlüğü ve alanlarımızda yapılan çalışmaları incelemek üzere önce Isırlık T.P. 2. Etap çalışması ve Yeni İdari Bina inşaatı yapımını yerinde incelediler.Ardından Fırtına Vadisi Ziyaretçi Merkezinde incelemelerde bulunduktan sonra Kaçkar Dağları Milli Parkı içinde olan, Zilkale Mevkiinde Fırtına Deresi kollarına alabalık salımı yaptı.Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğümüzce yürütülen "Doğal Alabalık Üretilmesi ve Orman İçi Suların Balıklandırılması Projesi"nde son 7 yılda 1,5 milyon balığın bırakıldığı Fırtına Deresi'nde ki etkinlikte konuşan Bakan Yardımcımız Akif ÖZKALDI,alabalık salımı gerçekleştirdikleri Fırtına Deresi'nin Kaçkar Dağları Milli Parkı'nın en önemli değerlerinden olduğunu söyledi.Salım sonrası Macera Parkı ve Palovit Şelalesinde incelemelerde bulunduktan sonra Rize programını sonlandırıp Trabzon’a geçti.
Programının 2. Gününde Sera Gölü T.P. ,  Maçka Altındere Doğal Alabalık Üretim İstasyonu, Altındere Vadisi Milli Parkı (Sümela Manastırı), Gümüşhane’de Limni Gölü T.P., Bayburt İli Kop Dağı Müdafaası Tarihi Milli Parkı’nda incelemelerde bulunduktan sonra Bakan Yardımcımız Erzurum'a geçti. 

Programın 3. Gününde Genel Müdürümüz Sis Dağı  Tabiat Parkında incelemelerde bulunarak,memnuniyetle bölgemizden ayrıldı.